Pogrzeby Poznań

Ekshumacje

Ekshumacje w Poznaniu

Ekshumacje wykonujemy z poszanowaniem zmarłej osoby I godnością.

Najczęstszym powodem ekshumacji jest konieczność przeniesienia szczątek bliskiej osoby, które już znajdują się w grobie w inne miejsce. Kolejnym powodem ekshumacji jest przeniesienie zwłok bliżej rodzinnego miasta tak aby rodzina mogła częściej odwiedzać grób zmarłej osoby.

Otworzenie grobu, wyciągniecie ciała I ponowne pochowanie to proces, który wymaga odpowiednich kwalifikacji oraz konkretnych umiejętności. Ekshumacja musi być wykonana z szacunkiem oraz godnością dla osoby zmarłej. Do tego potrzebna jest profesjonalna, doświadczona kadra pracownicza oraz odpowiedni sprzęt.

Dom pogrzebowy ARKA zapewni sprawne przeprowadzenie ekshumacji, z zachowaniem wszystkich warunków opisanych powyżej.
Po wszelkie informacje dotyczące ekshumacji mogą Państwo się kontaktować z nami w dowolnym momencie. Zlecenia przyjmujemy przez cały rok. Warto jednak pamiętać o tym, że proces ekshumacji może być przeprowadzany w Polsce jedynie w terminie od 16 października do 15 kwietnia.

Po zakończonej ekshumacji zwłoki lub szczątki ludzkie mogą zostać złożone w trumnie lub poddane kremacji.

W przypadku pytań dotyczących kosztów oraz przebiegu ekshumacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego (61) 867 70 33 bądź do odwiedzin w Biurze Obsługi Klienta na ulicy Woźnej 13A.