Pogrzeby Poznań

Jakie kwiaty kupić na pogrzeb?

Odejście bliskiej osoby często wiąże się z wieloma problemami, którym trzeba stawić czoła. W obliczu śmierci członka rodziny, ciężko jest wszystko spamiętać i myśleć racjonalnie. Na szczęście przygotowania do pochówku zmarłego nie są aż tak bardzo skomplikowane.

Wieniec pogrzebowy to najczęściej wybierany rodzaj kompozycji kwiatowych. Do najpopularniejszych należą te wykonane na podkładach z iglastych gałązek lub na floretach, czyli obudowanych plastikową siatką gąbkach florystycznych. Elementem, który musi znaleźć się na wieńcu jest szarfa z wypisanym ostatnim pożegnaniem dla zmarłej osoby. Mogą znaleźć się na niej również dane osoby składającej kwiaty. Wieniec to również doskonały wybór w przypadku składania kwiatów przez grupę osób – kolegów z pracy lub przyjaciół.
Tańszym, lecz równie popularnym rozwiązaniem jest wiązanka składająca się z kwiatów połączonych ozdobnymi liśćmi. Dużym atutem takiej wiązanki jest fakt, że zazwyczaj – w porównaniu do wieńca – nie trzeba zamawiać jej wcześniej w kwiaciarni. Kolejną, równie popularną propozycją, na którą decyduje się wiele osób są klasyczne, pojedyncze kwiaty i bukiety. Ważne, aby były świeże i jak najlepiej odzwierciedlały żegnaną osobę. Mogą to być na przykład ulubione kwiaty zmarłego.

Gatunki i kolory kwiatów

Do najbardziej popularnych kwiatów pasujących do uroczystości pogrzebowych należą: goździki, mieczyki, chryzantemy oraz lilie. Duże znaczenie odgrywa również kolor wybieranych kwiatów. Należy powstrzymać się od tych przyciągających wzrok soczystymi kolorami oraz omijać barwne i kiczowate bukiety. Najlepszym wyborem będą kwiaty w ponadczasowym białym lub kremowym kolorze. Osoby pragnące nadać bukietowi głębszego znaczenia, mogą zdecydować się na kwiaty w kolorach niebieskim lub czerwonym. Ich symbolika bowiem nawiązuje do wieczności, miłości oraz oddania.

Gdzie najlepiej zamawiać kwiaty na pogrzeb?

W większości dużych miast takich jak Warszawa, Poznań czy Gdańsk nie ma problemu, aby kompozycje kwiatowe przeznaczone na ceremonię pogrzebową zamówić w kwiaciarni nieopodal miejsca pochówku. Osoby, które pragną oszczędzić sobie stresu, z jakim wiąże się zamawianie kwiatów „na ostatnią chwilę”, mogą zrobić to już podczas załatwiania formalności pogrzebowych w Domu pogrzebowym ARKA. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ wykwalifikowani pracownicy firmy świadczącej usługi związane z pochówkiem zmarłych dostarczą kwiaty bezpośrednio do kaplicy cmentarnej. Stawiając na takie rozwiązanie można mieć również pewność, że kwiaty będą świeże, a wieńce i wiązanki wykonane bezpośrednio w dniu pogrzebu bliskiej osoby. Dużym atutem jest również fakt, że po ceremonii pogrzebowej odbywającej się w kaplicy, pracownicy domu pogrzebowego zawożą kwiaty bezpośrednio pod grób i układają zanim orszak dotrze do miejsca pochówku.