Pogrzeby Poznań

Kremacja

Kremacja w Poznaniu

Dom pogrzebowy ARKA świadczy profesjonalne usługi związane z kremacją. Jest ona alternatywą do tradycyjnej ceremonii pogrzebowej. Cały proces polega na spopieleniu ciała zmarłej osoby. Jest to tradycja mająca swoje korzenie w wielu religiach I jest znana również pod nazwą ciałopalenie.

W Polsce z roku na rok można zaobserwować coraz większe zainteresowanie tym rodzajem pochówku. Rodzina po śmierci chcąc spełnić życzenie zmarłego o skremowaniu zwłok szuka odpowiedniego zakładu pogrzebowego a następnie spopielone ciało składane jest do urny.

Kremacja – Poznań oraz okolice

Aby spełnić wszystkie niezbędne procedury, kremacja jest przeprowadzana w specjalistycznym piecu, powstałym na potrzeby spopielenia zwłok. Działanie pieca polega na odpowiednim rozprowadzeniu ciepła w środku, tak by zwłoki mógłby zostać w pełni automatycznie spopielone z zachowaniem należytego szacunku dla osoby zmarłej.

Warto wspomnieć, że w ramach kremacji palenie ciała to nie jedyna czynność. Prochy, które zostają złożone w urnie muszą być odpowiednio rozdrobnione do czego wykorzystujemy specjalne urządzenie do tego przeznaczone.

Planując spopielenie zwłok bliskiej osoby warto znać obowiązujące prawo w naszym kraju. Urny nie można przechowywać w innym miejscu niż na cmentarzu. Tak samo wygląda kwestia rozrzucania prochów – jest to w Polsce karane.

Kompleksowa usługa spopielania zwłok

Zdajemy sobie sprawę, ile osób każdego roku w swoim ostatnim życzeniu zawiera prośbę o skremowanie ciała, zamiast klasycznego pochówku, stąd kompleksowa usługa kremacji w naszym domu pogrzebowym.

Przeprowadzamy ją na dwa sposoby, dzięki czemu mogą Państwo wybrać, który wariant będzie lepszym rozwiązaniem. Kremacja przeprowadzana jest bez obecności rodziny lub z jej udziałem. W przypadku wersji kremacji bez obecności rodziny, wszystkie zaświadczenia otrzymają Państwo z zakładu kremacji.

Kremacja nie różni się niczym od tradycyjnej ceremonii pogrzebowej z pochowaniem zmarłego w trumnie. Naszym głównym celem jest przeprowadzenie każdej ceremonii pogrzebowej z dbałością o zadowolenie naszych klientów przy jednoczesnym oddaniem należytego szacunku osobie zmarłej.

Proponujemy rozwiązania, które w pełni spełnią oczekiwania rodziny I będą zgodne z ostatnim życzeniem zmarłego. Nasi klienci mogą na nas liczyć w tych trudnych chwilach. Zdajemy sobie sprawę, z tego jak dużym wyzwaniem jest zgłoszenie się do domu pogrzebowego I spełnienie wszystkich niezbędnych formalności.

Wszystkie formalności załatwiane są zgodnie z panującymi procedurami. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań zapraszamy do nas o poradę.

Krok po kroku wytłumaczymy jakie formalności należy spełnić oraz na czym polega kremacja. Jeżeli taka jest wola rodziny umożliwiamy udział w kremacji, po czym pokażemy gotową urnę z prochami. Zorganizujemy również pochówek, który nie różni się niczym od tradycyjnej ceremonii pogrzebowej. Klienci mogą liczyć na zrozumienie, dyskrecję oraz pełne wsparcie.

Ceremonia pożegnalna skremowanego ciała odbywać się może na cmentarzu, w kościele jak I w kaplicy pożegnalnej. Jeżeli zastanawiają się Państwo nad najlepszym wyborem zapraszamy do kontaktu. Pomożemy Państwu w organizacji oraz doradzimy w wyborze najlepszego wariantu.

Urny i trumny do kremacji – Poznań

Nasza oferta zawiera urny oraz trumny do kremacji oraz tradycyjne. Chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniej urny czy trumny. Oferowane przez nas produkty są eleganckie I niezwykle trwałe. Wszystkie są przygotowane I powstały z myślą o godnym pożegnaniu ukochanej osoby.

Zapraszamy do obejrzenia oferty urn domu pogrzebowego ARKA, w których można umieścić ciało po spopieleniu zmarłego. Stale aktualizujemy naszą wiedzę tak aby ofertowane przez nas produkty wyróżniało estetyczne wykonanie odpowiadające panującym trendom. Posiadamy modele o wielu kolorach I kształtach.

Do wytworzenia urn wykorzystujemy kamienie o wysokiej jakości posiadające walory dekoracyjne. Szereg z nich, przybiera oryginalną formę, nierzadko bardzo elegancką. Oferujemy urny o tematyce chrześcijańskiej oraz świeckiej.

Chcąc poznać dokładny koszt związany z spopieleniem zwłok zapraszamy do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące usług pogrzebowych, a także podpowiemy jakie rozwiązanie byłoby odpowiednie. Kremacja jest możliwa w Poznaniu jak I w jego okolicach. Mamy wieloletnie doświadczenie na tym polu.

Zachęcamy do spotkania w naszym zakładzie pogrzebowym rodziny, które dotknęła utrata ukochanej osoby. Omówimy szczegóły, porozmawiamy I udzielimy odpowiedzi na najważniejsze pytania. Weźmiemy na siebie ciężar organizacji ceremonii pogrzebowej, gwarantując realizację usługi w sposób dyskretny I kompleksowy.