Śmierć bliskiej osoby to nie tylko smutek ale również konieczność dopełnienia formalności. W takiej sytuacji niekiedy trudno jest myśleć racjonalnie. Na szczęście przygotowania do pochówku zmarłego nie są aż tak bardzo skomplikowane.
Przed rozpoczęciem pogrzebu należy przygotować odpowiednie dokumenty.
Najważniejsza jest w tym przypadku karta zgonu, którą wystawia lekarz stwierdzający zgon.
Oprócz karty należy również przygotować akt zgonu. Aby go otrzymać, trzeba zgłosić śmierć w urzędzie stanu cywilnego i złożyć wniosek o wystawienie takiego dokumentu.
Posiadając ww dokumenty, można zająć się przygotowaniem pochówku i organizacją zasiłku pogrzebowego z urzędu ZUS. Nie mniej ważne jest opłacenie i przygotowanie ceremonii pogrzebowej. Należy również wykupić kwaterę na cmentarzu, której koszt na dwadzieścia lat wynosi zazwyczaj kilkaset złotych.
Ważnym elementem przygotowań do pogrzebu jest wybór nagrobka oraz trumny lub urny. Nie można również zapominać o wybraniu zakładu pogrzebowego, czyli firmy świadczącej usługi związane z pochówkiem zmarłych.
Należy także przemyśleć, które elementy związane z pogrzebem chcemy jej zlecić, a którymi zająć się samemu.
Zlecenie zabiegów pielęgnacyjnych zakładowi pogrzebowemu, z uwagi na trudność tej czynności najczęściej zlecane jest zakładowi pogrzebowemu. W
Warto rozważyć również wykonanie zabiegów mających na celu poprawienie wyglądu ciała. Zabiegi tego typu pozwalają ukryć wszelkiego rodzaju uszkodzenia ciała, przebariwienia skórne czy sinicę twarzy.
Jest to zabieg mający na celu poprawienie estetyki wszystkich widocznych elementów ciała, umożliwiając wystawienie go na widok publiczny. Zabieg poprawia kolorystykę skóry, delikatnie ją konserwowuje oraz redukuje mniejsze obrażenia.
Istnieje również możliwość uzupełnienia braków w owłosieniu na głowie. Celem zabiegów jest doprowadzenie ciała zmarłego do stanu jak najbliższego naturalnemu wyglądowi przed śmiercią.