Pogrzeby Poznań

516 067 066

Transport zwłok

Całodobowy transport zwłok – Poznań

Zajmujemy się transportem zwłok z Poznania i okolic 24/7

Działamy na terenie całego kraju, jednak w razie potrzeby oferujemy także transport zwłok z zagranicy.

Przyjeżdżamy pod wskazany adres, gdzie przygotowujemy ciało do transportu, a następnie przewozimy do domu pogrzebowego ARKA i rozpoczynamy proces przygotowania do ceremonii pogrzebowej.

Odbieramy zwłoki ze szpitali, mieszkań, domów opieki oraz wszędzie tam gdzie doszło do śmierci ukochanej osoby. Cała procedura przebiega z zachowaniem panujących zasad, zapewniając wsparcie rodzinie w czasie tego trudnego okresu.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę od poniedziałku do niedzieli

Przybywamy na miejsce zgonu, przygotowujemy ciało, a następnie je transportujemy.

Oprócz usług związanych czysto z transportem zwłok, oferujemy także możliwość skorzystania z naszej chłodni w celu przechowania ciała zmarłego. Zanim przejdziemy do procedury związanej z ceremonią, spotykamy się z rodziną zmarłego w celu ustalenia wszystkich szczegółów z tym związanych.

W międzyczasie zwłoki są przygotowywane do złożenia w trumnie bądź do kremacji – w zależności od życzenia.

Zakład pogrzebowy ARKA

Spełniamy wszystkie kryteria, zawarte w przepisach, pozwalające na transport zwłok na terenie Polski. Wymagania sanitarne i techniczne spełniają również nasze karawany, które są w pełni zmodernizowane pod przewóz zmarłych osób, w sposób umożlwiający ich poszanowanie.

Nowoczesna flota, która dysponujemy została przygotowana do transportu zwłok na terenie Poznania i okolic. Szczególna uwagę przykładamy do tego aby była ona dostępna do użytku 24/7. Przeglądy techniczne przeprowadzane są w regularnych odstępach czasowych, a w środku panuje nienaganny porządek.

Kierowcy zajmujący się przewozem są doświadczeni i z należytym szacunkiem podchodzą do swojej pracy. W momencie odebrania telefonu jesteśmy gotowi przyjechać na miejsce zgonu i rozpocząć organizację ceremonii pochówku zgodnie z życzeniem.

Czekamy na Państwa telefony 24/7

Pomimo, że biuro otwarte jest od poniedziałku do piątku to transportem zwłok zajmujemy się całodobowo.

O każdej porze dnia i nocy jesteśmy gotowi udzielić wsparcia po utracie ukochanej osoby. Zdajemy sobie sprawę, że jest to ciężki moment i jak wiele stresu się z tym wiąże. Naszym zadaniem jest odciążenie rodziny od wszelkich formalności związanych z ceremonią pogrzebową oraz transportem zwłok.

Transport zwłok spoza granic Polski

W momencie gdy bliska nam osoba zmarła poza terenem Polski, również oferujemy swoją pomoc w dotransportowaniu ciała do kraju. Więcej szczegółów związanych z przewozem osób zmarłych spoza Polski otrzymają Państwo pod numerem telefonu 516 067 066 czynnym 24/7.

Zapewniamy kompleksową obsługę, dzięki czemu odciążamy Państwo w tym trudnym okresie ze wszystkich niezbędnych formalności związanych z przetransportowaniem zwłok oraz zorganizowaniem ceremonii pogrzebowej. Nasza działalność nie ogranicza się tylko do Poznania oraz terytorium naszego kraju.

Poprzez kontakt telefoniczny udzielimy wszelkich niezbędnych informacji dotyczących transportu zwłok z zagranicy.

Koszt transportu zwłok jest uzależniony od miejsca, z którego będą one przywożone do Polski.

Zapraszamy do kontaktu gdzie udzielimy wszelkich potrzebnych informacji. Posiadamy wieloletnie doświadczenie związane z przewozem osób zmarłych. Znamy wszystkie niezbędne procedury oraz formalności, które należy spełnić aby przetransportować zwłoki z dowolnego miejsca. Posiadamy odpowiednie doświadczenie i wiedzę na tym polu. Kontakt telefoniczny jest możliwy przez 24/7.

Transport zwłok z Francji do Polski

Transport zwłok z Francji do Polski to zadanie, z którym wiele osób musi się zmierzyć w chwili śmierci bliskiej osoby poza granicami kraju. Transport ciała z Francji do Polski, z racji stosunkowo bliskiej odległości, zazwyczaj odbywa się drogą lądową – z wykorzystaniem karawanu lub pociągu.

Decydując się na transport zwłok karawanem, należy pamiętać, że pojazd musi spełniać określone normy, by mógł zostać dopuszczony do przewiezienia trumny lub urny przez granicę kraju.

Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie zadania zorganizowania transportu zwłok profesjonalnej firmie, która dopilnuje wszelkich formalności.

Transport zwłok powyżej 60 km

Decydując się na transport zwłok powyżej 60 km środkami transportu drogowego, należy pamiętać, że jest się zobowiązanym do posiadania pozwolenia. Pozwolenie wydaje państwowy powiatowy inspektor sanitarny na pisemny wniosek.

Decydując się natomiast na transport zwłok pociągiem, statkiem lub samolotem, należy uzyskać zezwolenie, które wydawane jest w terminie trzech dni od dnia wpłynięcia wniosku.

W przypadku transportu zwłok powyżej 60 km, należy zatem zwrócić się do wyspecjalizowanej firmy pogrzebowej, która dopilnuje wszystkich formalności i zadba o wymagania techniczne, a także sanitarne.

Transport zwłok z innego miasta

Jeżeli bliska osoba zmarła w innym mieście, transport ciała jest możliwy jedynie zgodnie z prawnymi oraz sanitarno-technicznymi wymogami. Decydując się na transport zwłok z miasta do miasta, wybrać można transport kolejowy lub drogowy. W pierwszym przypadku, należy uzyskać odpowiednie zezwolenie. W drugim natomiast – zezwolenie jest wymagane tylko w przypadku odległości powyżej 60 km.

Należy jednakże pamiętać, ze przewóz zwłok musi odbyć się specjalistycznym, specjalnie przystosowanym pojazdem. Dlatego też należy zwrócić się do wyspecjalizowanego zakładu pogrzebowego, który dopilnuje wszystkich formalności oraz zagwarantuje spełniający zarówno prawne, jak i sanitarne i techniczne wymogi pojazd.