Pogrzeby Poznań

Kwiaty

Kwiaty to stały element uroczystości pogrzebowych. Ten z pozoru błahy detal sprawia, że uroczystość nabiera osobistego charakteru. Kwiaty bowiem powinny jak najlepiej odzwierciedlać żegnaną osobę. Wybierać można wśród przyciągających wzrok wiązanek oraz bukietów. Nieodzownym elementem, który pojawia się z kwiatami jest szarfa z wypisanymi ostatnimi słowami skierowanymi do zmarłej osoby.

Jakie kwiaty wybrać na pogrzeb?

Wybór odpowiednich kwiatów pogrzebowych, to z pozoru błaha decyzja. Ważne, aby prezentowały się świeżo i jak najlepiej odzwierciedlały żegnaną osobę. Mogą to być na przykład ulubione kwiaty zmarłego lub te nawiązujące swoją symboliką do jego charakteru lub stylu życia. Wieniec pogrzebowy to najczęściej wybierany rodzaj kompozycji kwiatowych. Inną, doskonałą opcją są wiązanki. Wybierać można wśród różnych rodzajów kwiatów oraz wiązanek zwieńczonych ozdobnymi liśćmi, które bez wątpienia dodają im niepowtarzalnego charakteru. Elementem, który powinien znaleźć się na pożegnalnych kwiatach jest szarfa z wypisanymi ostatnimi słowami skierowanymi do zmarłej osoby lub danymi osoby je składającymi.

Czy gatunek i kolor kwiatów ma znaczenie?

Wymienić można kilka najbardziej popularnych kwiatów pasujących do uroczystości pogrzebowych, należą do nich: goździki, mieczyki, chryzantemy oraz lilie. Wybór odpowiednich kwiatów (oraz ich koloru) zależy tak naprawdę nie od mody, a od Ciebie lub ostatniej woli zmarłego. Przyjęło się, że w trakcie uroczystości pogrzebowych należy powstrzymać się od kolorów przyciągających wzrok oraz omijać barwne i kiczowate bukiety. Najlepszym wyborem zatem będą kwiaty w ponadczasowym białym lub kremowym kolorze. Coraz popularniejsze stają się jednakże również bukiety zwieńczone kwiatami w kolorach niebieskim oraz czerwonym. Ich symbolika bowiem nawiązuje do wieczności, miłości oraz oddania. Wybór odpowiednich kwiatów może być doskonałą formą pożegnania zmarłej osoby.