Pogrzeby Poznań

Tanatokosmetyka

Tanatokosmetyka w Poznaniu

W domie pogrzebowym ARKA pracuje wykwalifikowana I doświadczona kadra pracownicza. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie transportu zwłok oraz w przygotowywaniu ceremonii pogrzebowych w tym ciała zmarłej osoby do pogrzebu.

Do ciała zmarłej osoby podchodzimy z należytym szacunkiem. Przygotowując ciało do ceremonii pogrzebowej, wkładamy cały wysiłek aby móc spełnić wszystkie wymagania naszych klientów. Po szczegółowej rozmowie I wysłuchaniu naszych klientów, staramy się pomóc I doradzić tak aby finalny efekt był jak najbardziej zadowalający.

Nasza oferta zawiera wiele usług przygotowania ciała zmarłego, spośród których mogą Państwo wybrać tą najbardziej odpowiednią. Jeżeli zastanawiają się Państwo, który wariant wybrać – chętnie doradzimy I pomożemy w tej kwestii. Poniżej umieszczamy opis, każdego przeprowadzanego przez zakład pogrzebowy ARKA zabiegu.

W naszej ofercie posiadamy m.in.: usługę pośmiertnej toalety. Jest to szereg czynności, które należy wykonać w celu odpowiedniego przygotowania ciała do ceremonii pogrzebowej. Obejmuje ona umycie ciała, zabezpieczenie go przez wyciekami, nałożenie opatrunków jeżeli zachodzi taka potrzeba, a także ubranie zmarłego. Podczas trwania tego zabiegu damy o to, aby cały proces przebiegł możliwie szybko I sprawnie.

Zakład pogrzebowy ARKA oferuje również zabieg tanatokosmetyczny. Ma on na celu zatuszowanie lub skorygowanie zmian zewnętrznych jakie pojawiły się na ciele. Mogą się one pojawić w ostatnich momentach życia bądź chwilę po śmierci. Ukrycie zmian zewnętrznych w większości wypadków polega na nałożeniu odpowiedniego makijażu, ułożeniu włosów, a także pomalowaniem paznokci czy ust. W przypadku gdy mają Państwo specjalne życzenia z tym związane, chętnie ich wysłuchamy I zrobimy wszystko, aby uzyskać zadowalający efekt.

Dom pogrzebowy ARKA posiada w swojej ofercie również zabieg tanatoplastyczny. Wykonuje się go w szczególnych sytuacjach tj.: śmierć w wyniku zabójstwa bądź wypadku. Głównym celem jest przywrócenie jak najbardziej pierwotnego wyglądu I kształtu ciała zmarłej osoby. Jest to zabieg bardzo wymagający, do wykonania którego należy dysponować specjalnymi kwalifikacjami. Nasi pracownicy mają wieloletnie doświadczenie na tym polu, dlatego wybór zakładu pogrzebowego ARKA zapewni profesjonalną obsługę w tym zakresie.

Jeżeli mają jakiekolwiek pytania z tym związane zapraszamy do kontaktu. Do każdego klienta podchodzimy z pełnym zaangażowaniem. Po konsultacji z naszymi pracownikami wspólnie wybierzemy najodpowiedniejszy wariant dla zamarłej osoby. Państwa satysfakcja z naszej pracy jest dla nas głównym celem, do której dołożymy wszelkich starań.