Pogrzeby Poznań

Urny

W ofercie duży wybór urn wykonanych z różnych materiałów. Posiadamy urny stalowe, kamienne, mosiężne, ceramiczne, kompozytowe jak i biodegradowalne.

Urna – wysoka jakość wykonania i ponadczasowa stylistyka.

Wybór odpowiedniej urny, czyli wazy do przechowywania prochów zmarłych to wyzwanie, które stai przed osobami, które straciły bliską osobę i zdecydowały się na pochówek kremacyjny. Urna, podobnie jak trumna, powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów. Nie oznacza to jednakże, że elegancka i ponadczasowa stylistyka, która odda charakter zmarłej osoby nie mają znaczenia. Urny wykonane mogą być z różnych materiałów – od klasycznego drewna, przez nowoczesną stal, po elegancki i ponadczasowy kamień. Tworzywo, z którego wykonana jest urna, powinno pełnić równie ważną rolę, co zwieńczające je detale. Ostatnie pożegnanie bowiem powinno być przede wszystkim uroczystością upamiętniającą zmarłą osobę. Wybór odpowiedniej urny może być doskonałym oddaniem ukłonu jej charakterowi lub stylu życia. Od klasycznych, po przyciągające wzrok nietuzinkową stylistyką, dzięki szerokiemu wyborowi urn, wybór właściwej nie powinien stanowić wyzwania.

Jaką urnę wybrać?

Urna, bez względu na stylistykę, służy przechowywaniu prochów zmarłej osoby. Materiał, z którego wykonana jest urna powinien zatem nie tylko dobrze się prezentować ale być również przystosowany do jej późniejszej wędrówki. Urny metalowe na przykład to doskonały wybór dla osób, które zdecydowały się na zdeponowanie jej z prochami w specjalnej, przeznaczonej do tego mogile na terenie cmentarza. Osoby szukające urn ciężkich, wytrzymałych oraz stabilnych, powinny sięgnąć po modele wykonane z kamienia lub ceramiki.